O názvu ulice mají Brňané hlasovat znovu

31.05.2013 18:10

    Návrh pojmenovat Petrskou ulici v Brně, která vede z kopce Petrova na Zelný trh, názvem Ulička Václava Havla, v internetové anketě neprošel. Většina hlasujících se vyslovila, že pojmenovat Petrskou ulici po V. Havlovi si nepřeje. Primátor Roman Onderka a starosta MČ Brno-střed Libor Šťástka proto vyhlásili novou anketu o názvu uličky, aby návrh mezi pravověrnými hlasujícími tentokrát prošel. Zastupitelé pak dostanou pádné doporučení, jak mají o přejmenování ulice rozhodnout.

    Na rozdíl od plánu města Brna starosta Brna-střed tvrdí, že nepříliš reprezentativní Petrská ulice žádný název nemá. Proto chce znát názor Brňanů, zda a případně jak pojmenovat tuto ulici pod Petrovem. Hlasovat mají od 3. června do 31. srpna 2013 tentokrát pouze osobně prostřednictvím originálních hlasovacích lístků s připojeným čestným prohlášením občané starší 15 let s trvalým bydlištěm v Brně. Hlasovací lístky si občané vyzvednou a na místě odvolí  buď v Urbancentru v horní části areálu Staré radnice, nebo na pracovišti Czech Pointu na Úřadu městské části Brno-střed.

    Na výběr k hlasování o pojmenování uličky dostanou tři jména. Bude to dramatik a prezident ČR Václav Havel, duchovní, přírodovědec, pedagog a spoluzakladatel Moravského zemského muzea Chritian Karel André a profesor fyziologie rostlin, průkopník a popularizátor vědecké kinematografie Jan Calábek. Jako další možnost hlasující mají veřejné prostranství údajně bezejmenné Petrské ulice nepojmenovávat.  (vž)