Nové stáje pro žirafy, vyhlídka pro návštěvníky

18.11.2019 15:10

    V prostorách Zoologické zahrady Brno vyroste nový objekt – přístavba stájí pro žirafy. Slavnostní poklep základního kamene se uskutečnil v pondělí 18. listopadu 2019 za účasti prvního náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka.

    V Africké vesnici na samém vrcholku Mniší hory budou postaveny dvě nové stáje pro žirafy a navíc zde vznikne i vyhlídková věž, z níž bude možno pozorovat zvířata ve stájích. Počítá se také s vybudováním krmného plata a obslužné rampy a s novým oplocením výběhu. Stavba volně naváže na dosavadní objekty. Dokončena by měla být na podzim příštího roku. Omítky doplní přírodní materiály, větve nebo rákos. Na stěnách budou vyobrazeny domorodé kresby a symboly.

    „Na přístavbu stájí pro žirafy město vyčlenilo v rozpočtu osm milionů korun,“ sdělil novinářům Petr Hladík. „Návštěvníci bezpochyby ocení krytou vyhlídkovou plošinu pro pozorování zvířat ve vnitřních stájích. Díky tomu uvidíme žirafy i v zimě, což dosud nebylo možné.“ Jeho slova vzápětí doplnil vedoucí technického úseku Zoo Brno Miroslav Janota: „Přístavba určitě přispěje k zatraktivnění zoologické zahrady v zimních měsících. Až dosud se návštěvníci mohli schovat do tepla pouze v Exotáriu či v Tropickém království. Pevně věřím, že tuto novou možnost přivítají a ocení.“  (jbo)

 

 

Foto: Jaroslav Bobek