Nejkrásnější žirafa je v brněnské zoo

23.05.2014 15:10

    „Ahoj, jmenuji se Tabita a patřím do rodiny žiraf síťovaných v Zoo Brno. Mojí největší předností jsou krásné velké oči. Chovatelé říkají, že jsem ze všech nejokatější. I já je mám ráda a vyhledávám každou příležitost, jak se k nim přiblížit a nechat se pohladit. To prý znamená, že jsem kontaktní.“  – Tak se prezentovala čtyřletá Tabita v internetové soutěži o nejkrásnější žirafu Česka a Slovenska. Dnes jsme se dozvěděli výsledky…

    Soutěž, kterou vyhlásila společnost HP ve spolupráci s vybranými zoologickými zahradami v České republice a na Slovensku, probíhala od 17. března do 17. května 2014. Bylo do ní nominováno pět žiraf, každá zoo si podle svých preferencí vybrala svého favorita. Pro brněnskou Tabitu hlasovalo na webových stránkách pořadatele 37 procent všech účastníků soutěže. Získala titul NEJ žirafa a výhru 100 tisíc korun. Druhá skončila s 35 procenty žirafa ze Zoo Praha, následují zoologické zahrady Ústí nad Labem, Bratislava a Jihlava.

    „Děkujeme všem, kteří naši Tabitu v hlasování podpořili. Všichni obdivovatelé žiraf se mohou už tento rok těšit na krásný výhled do jejich výběhu z nově budované expozice Africká vesnice,“ připomíná ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

    A jaké jsou první ohlasy na Facebooku? Žužu Mareková: Posielam pozdrav a grutuláciu zo Slovenska pre Tabitu. Už teraz sa teším, ako v lete navštívim Vašu krásnu zoo. – Jana Volfová: Taky mám radost... Hlasovala jsem pro ni. Ty její kukadla jsou krásný. – Marta Valušová: Velká gratulace, vždyť nemá konkurenci... Ty její oči! – Jarmila Břízová: Gratuluji.

    Když dovolíte, taky se připojím: Nejen já, ale i mnozí z mých přátel ti poslali své hlasy. O tom, že vyhraješ, jsme ani chvilku nepochybovali. Jsi úžasná, máme velkou radost. Až budu v zoo, určitě se na tebe přijdu podívat.  (jbo)