Nejen škola, ale i výstava hrou

04.06.2015 19:40

    Pro jarní a letní měsíce jsou v Památníku písemnictví na Moravě připraveny pro děti mateřských škol a žáky prvního i druhého stupně základních škol dva doprovodné programy k aktuálním výstavám. Pomohou dětem pochopit mnohá fakta a zábavnou formou obohatí návštěvu muzea o neopakovatelné prožitky.

    První z  programů doprovází výstavu Loutky nikdy nespí. Děti a žáci se dozví, co je to vlastně loutka, jaké loutky byly nejvíce používány a oblíbeny v minulosti, jakými způsoby můžeme loutku rozpohybovat nebo jaké druhy loutek existují. Program je koncipován interaktivně, malí návštěvníci neposlouchají jen mluvené slovo, ale mohou si loutky sami zkusit vodit, rozhýbat, zahrát si s nimi divadlo nebo si i některou z jednodušších loutek vyrobit. A současně zjistí, jaké tajemství se skrývá za červenou oponou…

    Obdobný program doplňuje výstavu Na každou nemoc roste bylina. Pod názvem Bylinní rádci na dosah ruky poskytne informace zejména o klášterních bylinkových zahradách, o starých herbářích, jejich autorech a o způsobech léčení v dřívějších dobách. Děti a žáci se seznámí i s lidovými názvy některých rostlin a s jedovatými bylinami poté, co nahlédnou do čarodějnického koutku. Dozví se, které bylinky léčí jakou nemoc. To vše je opět podáno interaktivní formou, na děti čekají hry, soutěže, poznávací kvízy a úkoly.

    Pedagogové mohou své žáky přihlásit na programy telefonicky (kontakt níže). Doprovodné programy k výstavám Loutky nikdy nespí a Na každou nemoc roste bylina doporučují jejich autoři dětským kolektivům do 30 osob.  (kc)