Natočí šestnáctidílný vinařský TV seriál

04.07.2013 08:25

    Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pálava a Rulandské modré – to jsou čtyři odrůdy ročníku 2012, které uvádí na trh herec Karel Roden jako exkluzivní řadu vín, které nesou na vinětách jeho jméno. Jde o čtvrtý ročník vín, který český herec vyprodukoval – opět ve spolupráci s Adámkovým vinařstvím z Višňového na Znojemsku a Vinnou galerií v Brně.

    »Dlouho jsem objížděl sklepy a nakoupil hromadu lahví, u kterých jsem se ne vždy trefil. Pak dostal bratr Marian roli ve filmu Bobule, čímž se mi jižní Morava otevřela o něco víc. Seznámil jsem se s filmovým producentem Bobulí a majitelem Vinné galerie Karlem Vicanem. Ten pochopil, o co mi jde – s kvalitním vínem si hrát, vybírat ho podle momentální nálady, chuti a jídla. Nechci nic masového, co nese na štítku jen mé jméno. Přednost dávám bílým, především moravským vínům,« popsal svoji cestu k vlastnímu vínu Roden.

    »K dostání jsou pouze ve vybraných vinotékách a restauracích a nově v e-shopu na adrese www.vinnagalerie.cz/eshop. Vysoce ceněný je Ryzlink vlašský z Višňového, z trati Nová hora, kde tato odrůda těžko dozrává, tentokrát ale měla při podzimním sběru hroznů skvostnou cukernatost 23 stupňů,« konkretizoval vinař Vican, který je distributor Rodenových vín a producent filmů Bobule, Bobule 2, koproducent velkofilmu Lidice s Karlem Rodenem v hlavní roli, nebo komedie Martin a Venuše.

    Na náš dotaz Vican prozradil, co připravuje: »Chystáme šestnáct jednohodinových dílů televizního seriálu Vinaři. Dopadne-li vše dobře, příští rok na podzim by měl na obrazovkách přibližovat divákům to nejkrásnější z jižní Moravy ze všech čtyř vinařských podoblastí. Hlavní základnou filmařů budou kopce Pálavy a Velkopavlovicko. Pro nový seriál Karlu Rodenovi píšeme přímo na tělo roli tajemného cizince – vinaře, když dělat víno takhle umí.«

    K šarži vín značky Karel Roden vysvětlil, že jde jen o několik tisíc lahví ročně pro vybranou klientelu. Vsadil se, že letošní odrůda Pálava bude do Vánoc vyprodaná a z ostatních tří odrůd sotva něco zbude do příštího vinobraní. »Při výběru vína do kolekce nemám poslední slovo. S kolegy se vždy dohodnu, které víno je dobré a chutná. Piji pivo i víno příležitostně, často, ale nikoliv hodně,« přiznal Karel Roden.  (vž)

 


Herec Karel Roden s filmovým producentem a vinařem Karlem Vicanem (vlevo).

Foto: Václav Žalud