Lázně, bazény a koupaliště před novou sezonou

24.04.2013 10:50

    Možná jste také zaregistrovali informaci, že lázně Rašínova, bazén Ponávka a letní koupaliště Zábrdovice budou od 1. května 2013 spravovány společností STAREZ-SPORT, a.s. V souvislosti s touto zprávou se objevila i spousta „zaručených“ dohadů ohledně otevírací doby či zvýšení cen vstupného. Odpovědní zástupci společnosti a Statutárního města Brna na tiskové konferenci všechny podobné informace vyvrátili. Provoz se zavedenými službami bude zachován, veřejnost se dokonce dočká efektivnějšího poskytování služeb, v některých případech i prodloužení otevírací doby.

    Lázně Rašínova nabízejí návštěvníkům široké sportovní vyžití. Kromě bazénu jsou v nich posilovna, tělocvična, solárium, horkovzdušná sauna, parní lázeň i další možnosti pro odpočinek, sport a relaxaci. Až do 30. června 2013 budou poskytovat rovněž zdravotnické služby (zábaly limoplast). Poté následuje letní odstávka, která by měla skončit v závěru srpna. Od 1. září 2013 se opět počítá s poskytováním všech zdravotnických úkonů. Převážná většina pacientů se zde léčí prostřednictvím zdravotních pojišťoven. K uzavření nových smluv dojde až po vyhlášení výsledků výběrového řízení, nebo se o provozování zdravotnických služeb postará některá z brněnských nemocnic.

    V plaveckém bazénu Ponávka od července prodlouží stávající otevírací dobu do 22 hodin, o svátcích a víkendech do 20 hodin. Od nového školního roku rozšíří ve všední dny ráno a v podvečer hodiny plavání pro veřejnost. V mezičase areál poslouží nájemcům z řad sportovních organizací, zájmových skupin či soukromých subjektů.

    Letní koupaliště Zábrdovice nedozná mnoha změn. Snad jen to, že nový provozovatel počítá se zavedením rodinného vstupného a v červnu a srpnu prodlouží pracovní dobu.

    Brněnská společnost STAREZ-SPORT provozuje i další sportovní zařízení. Značný zájem je o kluziště za Lužánkami. Od začátku prosince do konce února tam zavítalo 25 tisíc bruslařů, což je ve srovnání s předchozí sezonou čtvrtinový nárůst. K tomu jistě přispívá zdejší příjemné prostředí, možnost občerstvení, brusírna a půjčovna bruslí či obchod s hokejovými potřebami.

    Na novou letní sezonu se pečlivě připravuje koupaliště Riviéra. V provozu bude od 9 do 20 hodin. Návštěvníci však mohou využívat už nyní průchod volnou zónou areálu, který je otevřený od 8 do 18 hodin. Na Riviéře chystají některé nové atrakce, například skákací hrad pro děti a hodiny „hravého malování“ pod vedením zkušené lektorky. S Turistickým informačním centrem města Brna jednají o provozování letního kina, v němž by chtěli ve večerních hodinách promítat zajímavé filmy. Na 18. května 2013 je připraven Riviéra Běh 2013.

    V městském plaveckém stadionu za Lužánkami bude v červenci nutná odstávka. Vyžádaly si ji nezbytné technologické úpravy bazénu a jeho příslušenství.

    Aquapark Kohoutovice bude pro veřejnost otevřen ve všech letních měsících. V případě příznivého počasí mohou návštěvníci využít sluneční terasu s bazénem se stabilní teplotou 30 stupňů Celsia už v průběhu května. Zdá se tedy, že možností k příjemné letní relaxaci bude letos v Brně dostatek.  (jbo)