Krásy kolem nás očima seniorů

05.03.2020 14:10

    Chcete se potěšit pohledem na pěkné fotografie? Pak Vám doporučuji návštěvu Společenského centra v Brně-Bystrci na Odbojářské ulici číslo 2. V předsálí tam od 4. do 25. března vystavují členové Fotoklubu při Vysokém učení technickém v Brně. Tento fotoklub vznikl v roce 2013 a v současné době má 14 členů. Jsou to bývalí posluchači kurzu Digitální fotografie a počítačové grafiky, který se uskutečnil v rámci Univerzity třetího věku. Tu pro posluchače staršího věku připravilo právě VUT.

    Výstava má název Krásy kolem nás a představuje průřez tvorbou jednotlivých členů fotoklubu. Všichni propadli kouzlu fotografování, každý se však věnuje jiné oblasti fotografické tvorby. Někdo fotí rád detaily, jiný krajiny, další si oblíbil street foto a podobně. Fotoklub vystavuje pravidelně v galerii U Rudého vola na Kobližné ulici v Brně. Několikrát také vystavoval v hale rektorátu VUT a v Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci. Ve Společenském centru v Bystrci měl klub výstavu už v roce 2016. Pravidelně se také každý rok zúčastňuje Moravsko-slezského mapového okruhu.

    Výstavu můžete navštvít každé pondělí a středu od 15 do 18 hodin. Je přístupná také při konání různých akcí ve Společenském centru. Dozvíte se o nich na www.bystrc.cz. Vstup na výstavu je volný a její prohlídku si můžete rovněž domluvit na telefonním čísle 546 211 924.  (vr)

 

Vlevo: Jiří Cicvárek. V jeruzalémské tržnici. – Vpravo: Jarmila Teglová. Cesta Vysočinou.