Jubilejní ročník Mezinárodního veletrhu OPTA 2014

14.02.2014 14:45

    V pátek 14. února byl na brněnském výstavišti slavnostně zahájen jubilejní 20. ročník Mezinárodního veletrhu OPTA 2014. Odborníci se na něm seznamují s novinkami v oční optice, optometrii a oftalmologii. V pavilonu B prezentuje své produkty více než 100 vystavovatelů, zastoupeno je přibližně 180 značek. Spolupořadatelem třídenního veletrhu je Společenstvo českých optiků a optometristů, jako partneři se na tiskové konferenci představily Optická únia Slovenska a Česká kontaktologická společnost.

    Součástí veletrhu bude bohatý doprovodný program se spoustou přednášek či panelových diskusí. O své zkušenosti a poznatky se na seminářích podělí studenti středních i vysokých škol. Na veletrhu nebudou chybět ani fotbalisté. Spolu s modelkami představí nejnovější modely brýlí. Na přehlídkovém mole v sobotu vystoupí například Horst Siegl, který zde oslaví 45. narozeniny. V 19.30 hodin začne v pavilonu B oficiální program PARTY, v jehož průběhu se představí skupina F-dur Jazzband a známí baviči. Už tradičně je připravena také soutěž o nejlepší exponáty TOP OPTA 2014. Letos je zvýrazněno téma Móda a brýle.

    Během veletrhu budou mít návštěvníci možnost zavítat do stánku brněnského TyfloCentra, kde získají informace o službách lidem se zrakovým postižením. Ve spolupráci se Společenstvem očních optiků a optometristů jsou připraveny dvě interaktivní přednášky "Když už brýle nepomáhají... aneb Jak to chodí s bílou holí". TyfloCentrum v nich představí komplex služeb pro nevidomé a slabozraké lidi v Brně a Jihomoravském kraji. Součástí bude i kvíz – každý si může vyzkoušet, jaké to je, když člověk nemá v pořádku zrak, jak vidí lidé se zrakovým handicapem apod.

    Poslední den – neděli 16. února 2014 – se pořadatelé rozhodli spojit s veletrhy STYL a KABO, zaměřenými na módu a módní trendy. V pavilonu P budou vystaveny i některé produkty z veletrhu OPTA 2014 a navíc bude nedělní přehlídka v rámci Styl Show věnována právě brýlím.  (jbo)