Brněnské výstaviště otevírá svou náruč pěti veletrhům

Festival sportu, tance a zábavy

04.11.2014 08:50

    Ve čtvrtek 6. listopadu 2014 budou na brněnském výstavišti zahájeny tři veletrhy – SPORT Life, Caravaning Brno a THEATRE TECH. O den později se k nim ještě přidají Dance Life Expo a IN-JOY. Tento společný festival tance, sportu a zábavy potrvá až do neděle 9. listopadu. Aby informace byla úplná, nutno ještě připomenout, že na výstavišti už je v plném proudu (až do 7. listopadu) také Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS.

* Veletrh sportovních potřeb a volnočasových aktivit SPORT Life

    V nabídce veletrhu SPORT Life je šest základních témat – cyklistika, outdoor (turistika, horolezectví, aktivní pobyt v přírodě), zimní sporty, vodní sporty a lodě, indoor (raketové, míčové, halové a bojové sporty) a fitness (kulturistika, aerobik, spinning, zdravá výživa, rehabilitace, masáže). Veletrh je velice obsáhlý, přinese spoustu nevšedních a adrenalinových zážitků. Pořadatelé očekávají několik desítek tisíc návštěvníků se zájmem o sport. Na výstavišti budou prezentovány klasické i netradiční disciplíny, návštěvníci budou mít příležitost setkat se s vrcholovými sportovci a známými osobnostmi.

    Organizátoři připravili řadu doprovodných atrakcí a aktivit také pro nejmenší. Čeká na ně například Školička in-line bruslení (včetně instruktáže a bruslí k zapůjčení), sobotní závod na šlapacích čtyřkolkách, skákací hrad nebo dětský koutek. Děti i rodiče se mohou vyřádit v Lanovém centru, kde bude 120 metrů dlouhá lanovka, Tarzaní skok či Barmský most. V sobotu a v neděli vznikne na výstavišti dopravní hřiště, na němž si děti budou zkoušet za dohledu Městské policie Brno svoji zručnost v jízdě na kole a také si ověří znalost dopravních předpisů. Zúčastnit se mohou i soutěže v lukostřelbě.

* Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno

    Caravaning Brno nabízí každoročně kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství a všeho, co neodmyslitelně patří k cestování na čtyřech kolech. Výstava si díky vzájemné spolupráci s nejvýznamnější světovou přehlídkou CARAVAN SALON Düsseldorf vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři a patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Čtyřicítka vystavovatelů představí v pavilonu P obytné automobily a přívěsy, příslušenství a potřeby pro kempování, vybavení kempů a také nejnovější odbornou literaturu.

* Veletrh jevištní a divadelní techniky THEATRE TECH

    Myšlenka uspořádat obchodní setkání firem z výroby, distribuce a pronájmu jevištních technologií není nová. Její uvedení do života nebylo však snadné – setkávala se s nedůvěrou mnoha potenciálních vystavovatelů. Český a slovenský trh není velký, tvoří pouze malou část jejich odbytu. Pořadatelé přesto předpokládají, že první ročník veletrhu THEATRE TECH vytvoří zázemí pro další ročníky, umožní vznik nových kontaktů a představí moderní jevištní technologie v podobě, jakou si právem zasluhují.

    Své aktuální novinky na veletrhu představí výrobci, dodavatelé a prodejci pódiové, světelné, zvukové a bezpečnostní jevištní techniky a služeb, multimédií, software, textilií, jevištního designu, nábytku a vybavení. Odborné workshopy a prezentace budou zaměřeny především na otázky bezpečnosti na jevišti, akustické a hlukové studie, moderní systémy snímání a reprodukce prostorového zvuku, odbavení vícekanálového ozvučení divadel či legislativu.

* Dance Life Expo

    Program festivalu Dance Life Expo bude určitě velmi zajímavý nejen pro aktivní tanečníky, ale i běžné návštěvníky se zájmem o hudbu a taneční umění. Na workshopech si mohou poprvé vyzkoušet širokou škálu různorodých tanečních stylů. Přitom nemusejí mít s tancem sebemenší předchozí zkušenosti. Dance Life Expo – to je univerzální mítink pro všechny, cení se každý pohyb, každá jeho kvalita, nebude kladen důraz na estetičnost pohybu, ale na výpověď, kterou o sobě lidé pohybem učiní. Pro pokročilejší tanečníky to bude příležitost k setkání za účelem vzájemné konfrontace, předání zkušeností, získání inspirace a informací, ponoření se do hloubky a podstaty tance a jeho technik.

    Návštěvníkům se představí 1 400 účinkujících z deseti zemí světa, je pro ně připraveno 130 tanečních workshopů, několik soutěží, tanečních show, konkurzů a seminářů. Přijedou největší hvězdy z Francie, USA, Švédska, Ruska, Mexika, Nizozemska, Španělska, Velké Británie, Ukrajiny a Senegalu.

* Festival zábavy IN-JOY

    Nepostradatelnou součástí festivalu sportu, tance a zábavy je IN-JOY 2014. Obsahuje tři oblasti:

    Street city. Při této atraktivní podívané mohou návštěvníci sledovat, jak vzniká graffiti, jak tvoří rapeři, co trénují street sportovci a tanečníci. V pátek a v sobotu večer se street city stane velkým zábavním klubem se spoustou míst k sezení a bohatými možnostmi občerstvení.

    Microsoft arena bude zajímavým nahlédnutím do světa počítačových her. Návštěvníci se seznámí se špičkovými herními stroji, budou soutěžit nebo fandit při soupeření výkonnostních hráčů nebo si mohou vyzkoušet technologické hračičky pro zábavu i do školy.

    Evropa 2 stage. Zdá se, že tato destinace bude pro veřejnost nejzajímavější. V pátek odpoledne bude zahájena soutěž začínajících kapel a interpretů In-Joy Talent Contest. Bezprostředně poté pokračuje party s Veronou, Royal Elements a dalšími účinkujícími. Bohatý program potrvá až do neděle. Do pavilonu B lze kdykoliv zajít, poslouchat hudbu, podívat se na tanec nebo jiné vystoupení.

Více na www.in-joy.cz

    Zcela na závěr dovolte ještě pozvání na Festival Kolem světa, který nabídne jedinečnou příležitost osobního setkání se zkušenými fotografy a cestovateli. Součástí nabitého programu budou atraktivní projekce s tématy z celého světa. Přednášky doprovodí fotografie, diapozitivy, videoukázky, emotivní hudba, některé i tanec. Tak přijďte, brněnské výstaviště je vám až do neděle k dispozici.  (jbo)


Zajímavé tipy (nejen pro novináře):

Čtvrtek 6. 11. 2014:
11.00 – pavilon V – Lanové centrum – herec a režisér Ondřej Sokol otevře Lanové centrum Tarzaním skokem

Pátek 7. 11. 2014:
9.30 – Exkurze pro základní školy 
• Bezpečnost na internetu, bezpečné využívání sítě Facebook
• Mládež a drogy – přednáší lektor, instruktor BMX a mistr světa Dominik Nekolný
• Tanec jako životní styl – námět trávení volného času
12.00 – výšková budova BVV – herec Jan Budař a horolezec Radek Jaroš budou slaňovat výškovou budovu BVV
13.30 – pavilon E, Press centrum – autogramiáda horolezce Radka Jaroše k jeho třem publikacím
9.00–18.00 – pavilon E – Alpy Extrem Team – celodenní show nejlepších alpinistů a lezců – Radek Jaroš, Adam Ondra, Lucie Hrozová, Marek Holeček, Jan Trávníček, Markéta Janošová a Eliška Adamovská
20.00 – pavilon B – Evropa 2 stage – After party s /DJ´s/, Verona, Royal Elements, šálová akrobacie, akrobatická gymnastika, lightshow Pyroterra Art4People

Sobota 8. 11. 2014:
9.00–18.00 – Kongresové centrum – Festival Kolem světa – největší cestovatelský svátek
10.00–18.00 – pavilon V – Petr Havlíček – o zdraví a kondici, jak se udržet fit
10.00 – Maminy Run – Alena Antalová, Eva Decastelo, Hanka Kynychová
11.00 – SPORT Life Run
13.00 – Universalmanie
13.30 – pavilon B – Taneční rekord s Geňou (Richard Genzer)
19.30 – pavilon B – Polemotions – mezinárodní soutěž v poledance – umělecká akrobacie u tyče
22.00 – pavilon B – Cubana party

Neděle 9. 11. 2014:
11.30 – pavilon B – Mega Party Dance Hall – workshop s Rodrigem Dibakoro
14.00 – pavilon B – koncert skupiny Gulo Čar
9.00–18.00 – pavilon B – Festival Kolem světa – největší cestovatelský svátek

Další akce:
Mistrovství ČR v biketrialu
RockPoint Český pohár v boulderingu
Malá baseballová liga – Mezinárodní halový baseballový turnaj Z-Cup 2014
Exhibiční zápasy i amatérské soutěže v šipkách
Memoriál Ladislava Váchy – závod v olympijském šplhu
Exhibiční utkání české a slovenské CrossFitové špičky
Snowboardové závody Horsefeathers
Mercedes-Benz GO BIG or GO HOME – Freestyle BMX jamu
Dance Life Expo Marathon

 

Aktualizováno:

07.11.2014 18:50

 

Vlevo: Místo Nudy v Brně – Adrenalin v Brně. Výškovou administrativní budovu BVV slaňovali horolezci. Vyzkoušel si to i herec Jan Budař.

 

Vpravo: Horolezec Radek Jaroš – první Čech, který vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Společně s Arnoštem Tabáškem napsal knihu „Hory shora“ a s dcerou Andreou její pokračování „Hory shora 2“.

Foto: Jaroslav Bobek