Sport, tanec a zábava, nové impulsy a inspirace

Festival Life! – země v pohybu

06.11.2019 09:40

    Čas letí! Je to neuvěřitelné – festival sportu, tance a zábavy Life! už vstupuje do 18. ročníku. I letos nabízí mnoho nových impulsů a inspirace, návštěvníci se mají na co těšit. Kromě nákupu sportovních potřeb, cyklistického či outdoorového vybavení a elektroniky mohou očekávat množství mimořádných zážitků při nejrůznějších kláních. Mnozí si určitě zkusí desítky sportovních disciplín, jiní budou fandit soutěžícím, bavit se, nakupovat. A bezpochyby přijdou i ti, kteří se pokusí překonat loňský taneční rekord. Pořadatelé očekávají, že ve dnech 8. až 10. listopadu 2019 na brněnském výstavišti přivítají – podobně jako v předchozích letech – kolem 50 tisíc návštěvníků.

    Festival Life! bude mít pět sekcí. Vlastně se stane jakýmsi „veletržním pětibojem“, jak zaznělo na tiskové konferenci. Sportovní potřeby a vybavení doplní cyklistika, posílená o fenomén elektrokol. K hale počítačových her přibudou další dva pavilony se zábavní elektronikou.

SPORT Life!

    Nejstarší sekcí festivalu je SPORT Life! Tak se veletrh původně jmenoval. Pro návštěvníky budou k dispozici sportovní potřeby, vybavení a oblečení renomovaných značek. A také nejrůznější sportovní zóny, kde si mohou vyzkoušet různé sporty – od fitness zón, přes lezecké stěny, adrenalinové sporty, lanový most, míčové hry, až po headis (atraktivní, akční a zábavný sport, který oslovuje všechny věkové kategorie). Family Hall v pavilonu Z nabídne atrakce pro celou rodinu. Partnerem je (podobně jako každý rok) společnost STAREZ-SPORT, provozovatel brněnských sportovišť. V pátek se do bohatého programu zapojí režisér, herec a fotbalista Jakub Kohák, taneční hvězda StarDance Marek Dědík, známí sportovci a olympionici i další osobnosti. Milovníkům běhu bez rozdílu věku je určen SPORT Life Run, novinkou bude překážkový běh Gladiátor Race.

DANCE Life!

    K festivalu tradičně patří tanec. Návštěvníci se mohou těšit na všechny možné taneční styly v nejrůznějších soutěžích a show či v oblíbených workshopech s mistry tance. Pořadatelé očekávají, že se podaří překonat rekord v počtu lidí tančících na jednom místě na stejnou choreografii. Loni jich bylo 2 135. Tato oblíbená disciplína bude zahájena o půl třetí odpoledne v pavilonu A1, hned po show oblíbených youtuberů, s osobní účastí ambasadorů festivalu – herce, režiséra a moderátora Ondřeje Sokola a nové tváře festivalu televizní moderátorky Lucie Borhyové.

BIKE Life!

    Na brněnské výstaviště se po sedmi letech vracejí kola. Přední prodejci cyklistiky připravili nejnovější elektrokola, elektrokoloběžky, klasická silniční, horská, závodní, dětská či dámská kola, ale i veškeré vybavení pro cyklistiku. V pavilonu V bude probíhat testování elektrokol a elektrokoloběžek na testovací dráze. Páteční program je zaměřen na odborníky. Budou debatovat na téma Jízdní kola a elektrokola – sport současnosti a mobilita budoucnosti. Chybět nebude ani prezentace českých výrobců kol s názvem CZECH MADE a navazující E-bike konference pojednávající o několika zajímavých tématech. Speciální zážitek nabídne trojitá minirampa pro freestyle VSA Xtreme. Na veletrhu bude mít premiéru.

IN-JOY Life!

    Game Hall v pavilonu B opět ovládne strategie a týmový duch e-sportu. Zarytí fanoušci i profesionální hráči předvedou urputný virtuální boj. O stovky tisíc korun se utkají účastníci velkého finále Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách. Neméně zajímavé jistě bude i Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách s několika inovacemi. Přímo na výstavišti lze zakoupit herní hardware, příslušenství pro PC a další moderní vybavení.

DATART Life!

    Generálním partnerem festivalu je letos český prodejce elektroniky Datart. V halách G1 a G2 bude hostit zhruba stovku vystavovatelů, včetně renomovaných světových značek. Mluvčí společnosti Eva Kočicová připomíná, že v žádném případě nepůjde o klasický veletrh spotřební elektroniky. „Všechny stánky budou svým programem bavit návštěvníky,“ říká. „Mohou se zapojit do soutěží o zajímavé ceny, do sportovních aktivit a vyzkoušet si řadu výrobků naživo. Navíc jsme připravili speciální festivalovou nabídku za snížené ceny, a to až o dvacet procent.“ Pro ženy bude k dispozici několik stánků se zaměřením na krásu, péči o tělo a vlasy, zdravý životní styl a sport. Pro pány profesionální barber (holič), který jim upraví vousy.

    Je toho hodně, těžko vybrat to nejzajímavější – zaznělo na tiskové konferenci. „Life! mě moc baví, beru to už jako takovou rodinnou akci,“ říká Ondřej Sokol, který se před pěti lety stal ambasadorem festivalu. „Můj syn Adámek si festival oblíbil, a tak už to máme jako takovou naši tradiční pánskou jízdu. Já si odvedu svoje a on je tam šťastný.“

Caravaning Brno – od minikaravanů po luxusní obytné vozy

    Souběžně s festivalem sportu, tance a zábavy se na brněnském výstavišti uskuteční i Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning 2019. Patří mezi nejvýraznější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Zahájena bude o den dříve než Life!, tedy už ve čtvrtek 7. listopadu. Pavilony F a P budou připomínat velké luxusní kempy s nabídkou toho nejlepšího, co současná móda cestování s karavanem či obytným přívěsem nabízí. Nebudou chybět novinky, zajeté vozy či speciální vestavby. Nabídku bezpochyby ocení příznivci karavaningu i příležitostní cestovatelé, kteří si obytné vozy raději půjčují. Zájemci si mohou zakoupit veškeré příslušenství, doplňky a vybavení, včetně potřeb pro kempování a cestování. Vybrat si může skutečně každý. Součástí programu budou i populární testovací jízdy s obytným vozem Carthago a tradiční bazar karavanů a obytných vozů.

    Areál brněnského výstaviště bude otevřen ve dnech 7.–9. listopadu od 9 do 18 hodin, v neděli 10. listopadu do 17 hodin. Vstupenky lze zakoupit on-line na internetové adrese www.festivallife.cz(jbo)