Dědictví 2 přichází do kin

04.02.2014 23:10

    V českých kinech opět zazáří film, jehož první díl sklidil před 22 lety neuvěřitelné ovace. Lidé si ho zapamatovali hlavně díky věhlasným hláškám herce Boleslava Polívky. Režie prvního dílu pod názvem „Dědictví aneb Kurv*hošigutntág“ se ujala Věra Chytilová. Film se natáčel v Brně a okolí a také v bydlišti Bolka Polívky. Děj se odehrával především okolo hlavního hrdiny Bohumila Stejskala, který bydlel v domě své tety v Olšanech. V jeho smolařském životě ho nepotkalo nic dobrého, až na právníka Dr. Ulricha v podání Miroslava Donutila, který z něj udělal milionáře. Díky svým penězům stačil udělat šťastné lidi kolem sebe, ale pouze na krátkou dobu. Následně vše poutrácel, jak rychle nabyl, tak také vše pozbyl. K tomu ho navíc opustily jeho Vlastička a Irenka. Po mnoha letech si diváci užívají hlášky z věhlasného filmu dodnes, dokonce i některé děti, které ho dosud neměly možnost vidět. Mnoho filmových pamětníků si vždy přálo druhé pokračování, ale jak už to bývá, nebyly peníze a režisérce prvního dílu Věře Chytilové se do toho příliš nechtělo.

    Natáčení druhého dílu ujal scenárista a režisér Robert Sedláček. Vzal to opravdu vážně. Natočil další film, který je podle něj stejně lidový, jako ten první. Diváci se samozřejmě nemusejí bát, že by přišli o známé tváře z jedničky – o ty, které ještě žijí. V druhém pokračování se mohou těšit i na nové postavy, například Karla Heřmánka, Annu Polívkovou, Jitku Čvančarovou či Karla Gotta. Druhý díl se natáčel převážně na Farmě Bolka Polívky, ale také na jiných místech České republiky.

    Pražská premiéra filmu „Dědictví aneb Kurva se neříká“ bude 5. února 2014 a o den později jde film do kin. Brněnská premiéra se uskuteční v pátek 7. února od 20.30 hodin v kině Scala za přítomnosti tvůrců.

Text a foto: Miroslav Krupica