V Javorníku získali díky klientům Ery finanční dar a uznání

Dali přednost elektronickým výpisům

03.09.2013 13:45

    Šetřit životní prostředí i náklady umějí nejlépe klienti, jimž vede běžné účty Era v Javorníku na Hodonínsku. Od roku 2011 se nejvíc tamních obyvatel vzdalo papírových výpisů a přešlo na elektronickou verzi, která nezatěžuje přírodní zdroje a navíc je bezplatná. „Prošli jsme veškerá data o našich klientech. Po zohlednění velikosti obce, počtu vedených účtů a způsobu doručování výpisů jsme vyhodnotili, že největší zájem o výhodnější elektronické výpisy namísto původních papírových byl v posledním období právě v Javorníku,“ objasňuje manažerka Ery Jitka Švejcarová. Za toto odpovědné chování obec získala finanční dar 50 000 korun.

    Když se zprávu o vítězství v soutěži dozvěděl starosta Jan Hozák, neskrýval své překvapení. Horňácká obec Javorník je malá, každá koruna se hodí. Zastupitelstvo teď musí odpovědně rozhodnout, jak s padesátitisícovou částkou naloží. Jedinou podmínkou je, aby tyto prostředky byly využity na ekologické účely, například na lesní hospodářství nebo péči o veřejnou zeleň.

      V této souvislosti dovolte ještě jeden údaj. Era posílá svým klientům na jižní Moravě ročně téměř 20 milionů výpisů. „Víme-li, že z jednoho vzrostlého stromu lze vyrobit 160 tisíc papírových archů velikosti A4, ušetřili bychom za rok 246 stromů. A ty by pokryly denní spotřebu kyslíku pro více než 12 tisíc lidí. To přece stojí za úvahu,“ vysvětluje regionální ředitel Ery pro soukromou klientelu v Jihomoravském kraji Jiří Homola.

    Za ekologické chování Era odměňuje i samotné klienty. Ti, kteří se do konce srpna 2013 zapojili do soutěže a vyměnili své papírové výpisy za elektronické, měli šanci vyhrát tablety Samsung Galaxy. A navíc ušetřili na bankovních poplatcích. Tak neváhejte! Změnu formy výpisu lze provést přímo v elektronickém bankovnictví, při návštěvě Era finančního centra, pobočky České pošty nebo telefonicky.  (jbo)

 

Vlevo: Šek na 50 000 korun předala starostovi obce Javorník Janu Hozákovi tisková mluvčí Ery Zuzana Kalátová. – Vpravo: Jan Hozák spolu s účetní obecního úřadu Petrou Ščasnou.

Foto: Ivan Sklenář