Centrum Veronica Hostětín je Destinací roku 2014

09.10.2014 10:05

    V Bílých Karpatech se lidé mohou cítit jako doma. Dokladem toho je Centrum Veronica Hostětín, které právě získalo prestižní ocenění DestinaCZe 2014 od Agentury CzechTourism v kategorii Cítit se jako doma.

    Kouzlo přírodních zahrad, principy pasivních domů, chuť tradičního biomoštu, vůni z historické sušírny ovoce a fungování moderní vesnice, která funguje v souladu s přírodou pozná každý, kdo zavítá do Hostětína. Magické Bílé Karpaty a dům, který žije ze slunce, nabízejí svou pohostinnost každému, kdo si chce dopřát netradiční zážitek v inspirativním prostředí.

    Pasivní dům Centra Veronica je postaven podle nejmodernějších ekologických principů. Moderní interiéry využívají přírodní materiály – hliněné omítky, nepálené cihly, slaměnou izolaci, masivní dřevo. V plně vybaveném sále můžete uspořádat oslavu, svatbu, kurz či firemní setkání.

    Dům obklopuje ukázková přírodní zahrada a sad – ideální prostředí pro relax, dětské hry nebo akci v přírodě. Prostředí je velmi vhodné pro rodinnou dovolenou, turistiku a cykloturistiku.

    Hostětín je ekologická obec, kterou navštívil i britský princ Charles. Odpadní vodu zde čistí rostliny, domy jsou centrálně vytápěny dřevem, ohřev vody zajišťuje slunce a v noci je vidět na hvězdy.

    Sochy v krajině a stezka Naokolo Hostětína vás vezmou po stopách pamětníků. Bílé Karpaty vás okouzlí, především pokud se vydáte po stopách žítkovských bohyní. Z nabídky Výletů s příběhem a ze zážitkových doprovodných programů Centra Veronica si určitě vyberete ten "svůj".

    „Ročně k nám zavítá kolem 7 000 návštěvníků, kterým chceme nabídnout trochu jiný program, než ten běžný, třeba i „adrenalinový", který mohou zažít v jiných destinacích. Proto s návštěvníky chodíme do krajiny, mohou si u nás (po předchozí domluvě) zkusit tradiční řemesla – třeba filcovat z ovčí vlny nebo drátkovat, můžeme je naučit péct tradiční frgál, popovídáme jim o naší přírodní zahradě, kde si mohou vyrobit třeba ptačí budku či si vybrat něco jiného z našich zážitkových programů. Uvaříme jim poctivé jídlo s využitím biopotravin, k tomu lahodný hostětínský mošt – a to jsou zážitky, které se cení. Naši příznivci to ocenili celkem 8404 hlasy, které nám věnovali v soutěži, za což děkujeme,“ řekla o Centru a o jeho ocenění ředitelka Marie Křiváková a dodala: „Přijeďte se přesvědčit sami. Můžete přijet na dovolenou, na naši vzdělávací či pobytovou akci nebo si u nás uspořádat svůj seminář, oslavu, firemní akci či dokonce svatbu v přírodní zahradě“.  (vž)

 

Snídaně v sadu.

Foto: Centrum Veronika