Celé Česko čte dětem

29.05.2014 21:35

    Opět se přiblížil červen a s ním Den dětí a v pořadí už 4. Týden čtení dětem v České republice. Uskuteční se od 1. do 7. června 2014 a patří k tradičním vrcholům celonárodní osvětové kampaně, největší svého druhu u nás, Celé Česko čte dětem. Letos bude zahájen v Olomouci a ukončen v Opavě.

    Ale ani my v Brně nezůstáváme pozadu. Ve spolupráci s divadlem Husa na provázku jsme připravili na 1. 6. 2014 oslavu Dne dětí, která začíná v 16 hodin čtením nové knihy brněnské autorky a výtvarnice Karly Hanušové-Hajundija Země za zavřenými dveřmi. Děti vtáhne do kouzelného světa fantazie. Číst bude sama autorka, která přinese i své kresby, jimiž knihu krásně ilustrovala. Následovat bude dílnička pro děti, hrané pohádky i hudební představení.

    A pak 2. a 3. 6. budeme dětem číst v Denisových sadech. Čtení se zúčastní zejména mateřské školky, které se zapojily do projektu „Babička a dědeček do školky“, ale akce je otevřená i pro ostatní děti a jejich rodiče a začíná v oba dny vždy v 9.30 hodin. Po krátkém čtení vystoupí herec, muzikant a loutkoherec Ivan Urbánek. Děti budou hrát pohádky, zpívat a možná i tančit.

    Zveme všechny příznivce čtení dětem do Denisových sadů a do divadla Husa na provázku. Akce pořádané v Týdnu čtení dětem finančně podpořila Městská část Brno-střed.

ANDREA SASÍNOVÁ, koordinátorka CČČD pro Brno