Běh zoologickou zahradou

16.09.2015 16:05

    Sobota 19. září bude v brněnské zoologické zahradě ve znamení pohybu. Na historicky první běh areálem Mniší hory se zaregistrovalo 500 závodníků. Závod odstartuje primátor města Brna Petr Vokřál. Na startu se objeví i fotbalista Petr Švancara a herec Dalibor Gondík.

    Nultý ročník Běhu zoologickou zahradou odstartuje v 11 hodin z prostoru Beringie, závod měří 7,3 km a vede částečně návštěvnickou trasou a částečně zázemím zoo. Servis pro závodníky bude zajišťovat profesionální tým Rungo.cz, zoologická zahrada připraví celodenní doprovodný program pro rodiny běžců a ostatní návštěvníky. Na startovní listině se objeví také fotbalista Petr Švancara, herec Dalibor Gondík, zástupci Městské policie Brno, Krajského ředitelství JMK PČR, jihomoravských hasičů, Armády spásy, brněnské hvězdárny a dalších partnerů Zoo Brno.

    Vzhledem k tomu, že do 12.30 hodin bude v dolní části zahrady omezen provoz, je pro nezávodící návštěvníky připravena aktivní zábava na různých místech zoo. Rodiny s dětmi se mohou zapojit do zábavných běhů o drobné ceny a s Českým veslařským klubem Brno, Duklou Brno a Občanským spolkem pro podporu rozvoje tradičního karate Brno si vyzkoušet atraktivní sportovní trenažéry. Celý den budou probíhat zajímavá komentovaná krmení s tematikou „zvířata v pohybu“. Částečně bude také upraven jízdní řád zoo vláčku. Ve 13 hodin budou na pódiu u Dětské zoo vyhlášeni výherci běhu a předány ceny, zahraje kapela „Kanci paní nadlesní“ a zatančí Magic Free Group.  (MB)

 

Aktualizováno:

19.09.2015 15:45

Vlevo: Poslední chvíle před startem. – Vpravo: Běh zoologickou zahradou odstartoval primátor města Brna Petr Vokřál.

Vlevo: Běžci vybíhají na trať. – Vpravo: Absolutní vítězové letošního závodu.

Foto: Jaroslav Bobek