Fotofejeton ze Stavebních veletrhů Brno 2013

26.04.2013 12:50

    Pokud znáte kdysi velmi populární písničku Dáme si do bytu, do bytu, dáme si židli…, což se týká zejména pamětníků, pak se vám pravděpodobně tento týden vybavila, jestliže jste navštívili či ještě navštívíte brněnské výstaviště, kde od úterý do soboty probíhají letošní Stavební veletrhy.

    Chcete-li si tedy dát do bytu židli, musíte ten byt či třeba i celé obydlí získat.

Jak dosáhnout střechy nad hlavou, to vám poradí v pavilonu P (foto 1). Ale nejenom střechy, nýbrž i konstrukce, izolace, dlažby, podlah, schodišť, oken či dveří: najdete tu skoro vše od střechy až po sklep.

Protože nežijeme v kraji věčného léta, značnou část roku musíme obydlí vytápět: nabídku různých možností topení a klimatizace, ale i sanitární techniky, bazénů či elektropotřeb najdete v pavilonu F (2).

Všelijaká hejblátka třeba pro úpravu terénu či odklízení sněhu (což bylo v letošní zimě zvlášť aktuální) si můžete prohlédnout na volných plochách mezi výstavními pavilony (3).

Co by to ovšem bylo za byt, kdyby v něm chyběl nábytek a nejrůznější bytové doplňky: inspiraci pro váš interiér i třeba možnost vyzkoušet si vybrané křeslo máte v pavilonu G1 (4).

Méně tradiční kousky nábytku, jakož i tak běžné věci denní potřeby, jaké představují třeba zrcadla či příbory s nápaditým designem (pro ty, kteří mají rádi exotiku, tu jsou dokonce příbory v podobě bumerangu) našly své místo  v pavilonu G2, kde můžete pokračovat ve zmíněné písničce: …jen jedno lůžko radši… a …dáme si do bytu, do bytu, dáme si lampu… (5, 6, 7).

A zatoužíte-li po saunovém osvěžení, můžete uvažovat o přenosné sauně v podobě sudu, jehož tvar vám bude jistě připomínat fakt, že po vypocení máte v těle doplnit tekutiny, což je argument, který musí uznat i taková manželka, která jinak zlatavému pivnímu moku moc nepřeje… (8)

Text a foto: JAN MERVART