Víkend v brněnské zoo

18.05.2016 19:50

    Expozice Africká vesnice ožije v sobotu 21. května 2016 africkými rytmy a zvyky, vůní ugandské kávy a chutí ovoce sušeného na pravém africkém slunci. Již podruhé si pro oslavu Dne Afriky vybrali Zoo Brno studenti Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. Ti také společně s českou Miss 2015 Nikol Švantnerovou pokřtí žirafu. Studenti návštěvníkům představí své rodné země Ghanu, Ugandu, Mozambik, Tanzanii, Gambii a Kamerun fotografickými prezentacemi ve výukové místnosti Africké vesnice a nabídnou ochutnávky tradičních pokrmů, ukázky africké hudby a tanců a pro děti omalovánky afrických zvířat.

>>><<<

    „Zvířátka také nekouří“ je akce, kterou na Mniší hoře opět pořádá Kancelář Brno  Zdravé město. I tentokrát bude možné 21. května vyměnit nefunkční fén nebo vysavač za volnou dětskou vstupenku do zoo, užít si bohatý program pro celou rodinu a načerpat užitečné informace o zdravém životním stylu. Na Mniší hoře si připomene Světový den bez tabáku, proto nebude chybět poradna odvykání kouření Masarykova onkologického ústavu, odborníci návštěvníkům poradí, jak zdravě mlsat a správně se hýbat. Můžete přinést vysloužilé nebo nefunkční domácí elektrospotřebiče, které se zapojují do elektřiny nebo jsou na baterky (fén, vysavač, holicí strojek, mixér, mobil, lednice). Elektrospotřebič musí být kompletní, nikoliv částečně demontovaný. Myš k PC nebo samostatná nabíječka mobilu se za elektrospotřebič nepovažují. Klávesnice k PC bude přijata jen s dalším spotřebičem.

>>><<<

    Organizace spojených národů vyhlásila 22. květen za Mezinárodní den biodiverzity, s cílem upozornit na problematiku úbytku rostlinných a živočišných druhů na naší planetě. V Zoo Brno si tento den připomeneme vědomostní stezkou, která bude v duchu letošní kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií „Let it Grow“ – „Nechme je žít“. Cílem této kampaně je pomoci udržet ekosystémy původních populací živočichů a rostlin kolem nás a chránit je před nepůvodními, invazními druhy.

MONIKA BRINDZÁKOVÁ

 

—————

Zpět