Rajhradská čtenářská sobota

23.05.2013 15:50

    »Knihu za vysvědčení« je motto letošní Rajhradské čtenářské soboty, kterou na 8. červen připravuje Památník písemnictví na Moravě. Hlavním bodem zábavného programu v areálu benediktinského kláštera, který začne v 10 hodin, bude aktivní ohlédnutí za národním týdnem čtení dětem. Z oblíbených knížek přednesou posluchačům úryvky například starosta města Mgr. František Ondráček, knihovnice Lada Hamerníková a řada dalších osobností. Chybět nebudou různá zpestření v podobě společného přednesu nebo her ověřujících posluchačskou pohotovost. Pozornost dětí vedle oživlých pohádkových postav jistě upoutá také vystoupení eskamotéra nebo hudební program žáků rajhradské ZUŠ. Dětem i rodičům pak představí své přírodou inspirované příběhy spisovatel a nakladatel Jiří Šandera, který zájemcům své knihy na místě také podepíše.

    Dospělé čtenáře od půl druhé odpoledne bude k návštěvě lákat již tradiční rajhradský knižní bleší trh. Jeho aktivní návštěvníci si budou moci navzájem vyměňovat přinesené knihy, věnovat Památníku „historické“ přebytky ze svých domácích knihoven nebo si naopak odnést pravé „poklady“, které objeví v žánrově předem neomezené nabídce.

    Klášter se v sobotu 8. června 2013 stane rovněž cílem závěrečného setkání účastníků Literárního kaleidoskopu, kurzu pořádaného Památníkem písemnictví na Moravě ve spolupráci s brněnskou Knihovnou Jiřího Mahena.  (red)


 

—————

Zpět