Ikaros

08.10.2013 11:10

    K 9. září 2013 bylo v Jihomoravském kraji 8,02 % nezaměstnaných osob. Z toho vysokoškoláků 2,8 %, středoškoláků s maturitou 5,2 %, středoškolsky vzdělaných bez maturity nebo vyučených 8,6 % a lidí se základním vzděláním 25,0 %. Jako reakce na tuto statistiku vznikl projekt IKAROS.

    „Již v roce 2010 jsem založil občanské sdružení Zaměstnanost, které se mimo jiné zaměřilo na vzdělávání stavebních firem v oblasti internetového marketingu. Výsledkem vzdělávacích kurzů bylo více zakázek pro dotyčné firmy. Tím vznikla u těchto firem poptávka po kvalitních zaměstnancích. Výše zmíněné firmy vytvoří nová pracovní místa pro úspěšné účastníky projektu IKAROS“, říká předseda sdružení Ivan Kvis.

    „Vážím si toho, že jsem získal možnost najít si práci. Velkou pomocí je pro mne možnost proplácení jízdného z mého bydliště při dojíždění na aktivity projektu. Ale chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na brzké vstávání každý den“, s úsměvem se svěřuje účastník projektu se základním vzděláním. Právě pro lidi bez vyššího vzdělání je projekt určený. Cílem projektu IKAROS je zajistit dlouhodobé zaměstnání pro co nejvíce takových zájemců. Zatím vytváří místa pro 12 lidí a poskytuje rekvalifikace v oborech jako je zedník, montér suchých staveb, podlahář a dalších.

EVA BÁRTOVÁ

—————

Zpět