Fotografická výstava ohňostrojů

27.05.2013 10:40

    Opět je tady květen a Brno se stává dějištěm ohněstrůjné přehlídky Starobrno – Ignis Brunensis. Minulé ročníky si můžete připomenout prostřednictvím výstavy fotografií, která vznikla ve spolupráci Technického muzea v Brně a reklamní společnosti SNIP&CO. Výstava v hlavní budově muzea v Purkyňově ulici 105 v Brně-Králově Poli potrvá do 16.6.2013. V první části, u Panoramy v přízemí, jsou vítězné snímky z fotosoutěže ročníku 2012, kategorie ohňostroj, které vybírala odborná porota Svazu fotografů. V druhé části, na ochozu v druhém patře, najdete snímky členů Klubu moravských fotografů v Brně.

    Pokud chcete vnímat ohňostroj nejen jako vizuální zážitek, ale také získat  informace, jak se ohňostroje připravují, pak právě pro vás jsou určeny besedy se současnými ohněstrůjci. „Jsme moc rádi, že naše pozvání přijali pánové Ivan Martinek a Jaroslav Štolba, kteří patří k mezinárodně uznávaným designérům ohňostrojného umění. Jejich společnosti, brněnská Theatrum Pyroboli a pražská Flash Barrandov SFX, jsou pravidelnými účastníky Ignis Brunensis, ať už v soutěžních přehlídkách nebo v nesoutěžních exhibicích. Své dotazy můžete napsat dopředu na webové nebo facebookové stránky muzea. Na besedě pak budou zodpovězeny přednostně,“ doporučuje Alena Najbertová z Technického muzea v Brně. Besedy se uskuteční 28.5. a 4.6.2013.

    Další doprovodnou akcí je výtvarná soutěž pro děti. Děti mohou nakreslit obrázek ohňostroje a odevzdat ho u pokladen muzea nebo Knihkupectví Barvič a Novotný. Nejlepší práce budou vystaveny a na webu proběhne hlasování o nejkrásnější obrázky, jejichž autoři získají ceny od pořadatelů.  (vg)

—————

Zpět