Zeman má zřejmě dvojníka

23.11.2014 11:05

    V sobotu 22. listopadu jsem si v novinách přečetl zprávu České tiskové kanceláře o chystané návštěvě Miloše Zemana na Brněnsku, která se má uskutečnit začátkem prosince. Příspěvek informuje, která místa hlava státu navštíví, a končí větou: „Na jižní Moravu zavítal Zeman naposledy loni v září.“ Překvapilo mě to. Ale hned jsem si řekl, že taková renomovaná firma, jako je ČTK, by jistě nešířila nepravdivé informace. Dospěl jsem proto k závěru, že chyba bude jinde, nejspíš ve mně.

    Můj problém spočívá v tom, že jsem před necelými dvěma měsíci, přesně to bylo 29. září 2014, fotografoval prezidenta Zemana v Brně na výstavišti při jeho návštěvě stánku firmy Adast a následné tiskové konferenci. Tedy, tehdy jsem byl přesvědčen, že je to on. Ale asi jsem se zmýlil.

    Zřejmě to byl jeho dokonalý dvojník, protože působil velmi přesvědčivě. Bylo to něco jako ve filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmese, kde Vlasta Burian hrál taky tak dobře dvojníka portorického krále Fernanda XXIII., že ho každý bral jako originál a nepoznala ho ani jeho manželka. Člověk by neřekl, co všechno je u nás možné.

    PS: Ten usmívající se muž na fotografii vedle dvojníka Miloše Zemana vypadá jako primátor města Brna Roman Onderka. Kdopak to byl asi ve skutečnosti?  (jis)

 

>>><<<

Poznámka redakce:

O návštěvě prezidenta ČR Miloše Zemana v Brně jsme psali zde.