Doprivatizujeme! A co pak?

03.06.2015 15:25

    Kolik jen pohádek už bylo napsáno o tom, kterak v království rozhoduje jeho správce a pokladník, zatímco král odíraný lid jen navenek reprezentuje. Otázkou zůstává pouze to, kdo je u nás v současné době oním šáleným králem. Premiér nebo prezident? To nás, oddaně se opájející vůni chmele v hospodě Na růžku, nyní rozděluje. Jedni tvrdí, že šuleným je Sobotka. A že bude potřeba ještě rychle doprivatizovat zbývající státní podniky a nemocnice, aby se zalepily díry v kase a hlavně, aby pár vyvolených zároveň ještě dosáhlo na dlouhodobě a bezpečně prosperující podnikání.  Druzí s tímto neveselým výhledem víceméně souhlasí, nicméně za momentálně více podváděného považují Zemana. Už proto, že je Babišovi viditelnějším protihráčem. Ať tak či onak, uvažují mnozí, bude výhodnější, pokud příště zasedne na hrad persona s ještě silnějším mandátem. Jsou i tací, co dokonce obdivují matku Rus s pevnou rukou člověka, který zjevně ví, jak a kam se svět ubírá. Tamní „báťuška“ už se vypořádal s konkurenčními oligarchy, se svou agentskou minulostí a především s celou opozicí.

    My malí potřebujeme mít nad sebou pevnou ruku. – Tvrdí vytrvale Lojza.

    Tvrdá ruka? Fajn! – Přizvukuje Jéňa. – To bude pobídka, abychom se semkli a začali kout pikle!

    Čecha neujařmíš, – zafilozofoval Marek – zkusil to Neměc, zkusil Maďar, zkusil Rakušan, zkouší to Amík. A stejně ostrouhali, jeden jako druhej.

    Už nám toho moc nezbejvá – přidal se Franta – teď snad ještě přijde nějakej další Čingischán…

    To je samá privatizace podle evropskejch či jakejch pravidel, - kouk´se  věštecky do  půllitru Matěj. - Což tak naopak zestátnit ten Agrofert? Babiš bude korunovanej a my zase začneme orat, jako za Přemysla.

    Nojo, ty vole, ale kde na to vezmeme ty tažný voly? Ptám se, a nikdo mi zatím neodpovídá.  (drk)