Mezinárodní veletrh zemědělských technologií začíná

27.03.2014 16:35

    V Evropě třetí největší mezinárodní veletrh, který předvádí novinky zemědělských technologií – Techagro začíná v neděli 30. března 2014 na brněnském výstavišti.

    Trvá do čtvrtka 3. dubna, přičemž v areálu se očekává na 100 000 návštěvníků. Zejména proto, že zbývající pavilony a volné plochy výstaviště zabraly souběžně lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina (Královna lesa), veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví – Biomasa a veterinární veletrh Animal Vetex. Po třech úspěšných letech zemědělci ve střední Evropě nashromáždili peníze a nyní chtějí investovat. Proto jedou do Brna podívat se na novinky v oboru, setkat se s odborníky a obchodními partnery. Z okolních států se ohlásilo už 300 autobusů s výpravami sedláků nebo lesníků. Euroasijská ekonomická komie jedná v neděli v Brně o vzájemné spolupráci Evropy a středoasijských států.

    Zemědělská technika zabírá celý areál brněnského výstaviště kromě pavilonu H a přilehlých ploch, kde jsou hospodářská zvířata, a pavilonu Z s okolními volnými plochami, které jsou vyhrazeny lesnické a myslivecké tematice i výrobě a zpracování biomasy. Velký zájem je i o praktické ukázky činností jednotlivých strojů pro zemědělství a lesnictví, a to včetně dřevorubeckých sportů, přehlídky mysliveckých trofejí a prodejních expozic loveckého oblečení, zbraní, střeliva, optiky a dalších věcí pro lov i pobyt v přírodě. Animal Vetex vystavuje 22 plemen masného skotu a 150 kusů ovcí a koz. Pozornost poutají též ukázky stříže a zpracování ovčí vlny. Návštěvníky jistě zaujme i včelařská výstava.  (vž)